Yhteystiedot

Vita Laboratoriot Oy

Laivakatu 5 F, 00150 Helsinki

Aukioloajat

Kliinisen laboratorion keskitetty puhelinpalvelu

puh. (09) 22 88 00

Ympäristölaboratorion puhelinpalvelu

puh. (09) 22 88 0440

Faksi 010 7520 349

etunimi.sukunimi@vita.fi

Laboratorioiden yhteystietokortit

Kliininen laboratorio

Pyydä tarjous

Tom Albäck

Kaupallinen johtaja

Puhelin 040 508 4818

tom.alback@vita.fi

Kliinisen laboratorion keskitetty puhelinpalvelu on avoinna arkisin klo 8-16, puh. (09) 22 88 00.

Elintarvike

Pyydä tarjous

Timo Varjoniemi

Myyntipäällikkö

Puhelin 040 922 0862

timo.varjoniemi@vita.fi

Elintarvikelaboratorio Puh. (09) 22 88 0440

Hygienia

Pyydä tarjous

Timo Varjoniemi

Myyntipäällikkö

Puhelin 040 922 0862

timo.varjoniemi@vita.fi

Hygienialaboratorio Puh. (09) 22 88 0440

Sisäilma

Pyydä tarjous

Timo Varjoniemi

Myyntipäällikkö

Puhelin 040 922 0862

timo.varjoniemi@vita.fi

Sisäilmalaboratorio Puh. (09) 22 88 0440

Vesi

Pyydä tarjous

Timo Varjoniemi

Myyntipäällikkö

Puhelin 040 922 0862

timo.varjoniemi@vita.fi

Vesilaboratorio Puh. (09) 22 88 0440 Vesinäytteiden vastaanotto on avoinna ma-to klo 7.30-11 tai sopimuksen mukaan.

Asbesti

Pyydä tarjous

Timo Varjoniemi

Myyntipäällikkö

Puhelin 040 922 0862

timo.varjoniemi@vita.fi

Asbestilaboratorio Puh. (09) 22 88 0440

Yhteyshenkilöt


Tuula Kuukasjärvi

Patologian ylilääkäri

tuula.kuukasjarvi@vita.fi

Iiris Salonen

Kliinisen kemian erikoislääkäri, dos.

+358 40 9224829
iiris.salonen@vita.fi

Tom Albäck

Kaupallinen johtaja

+358 40 508 4818
tom.alback@vita.fi

Jukka Hurme

Toimitusjohtaja, ylilääkäri

LL, erikoispätevyys päihdelääketiede

+358 45 7734 9011
jukka.hurme@vita.fi

Esa Hämäläinen

 

LKT, prof., kliinisen kemian erikoislääkäri

+358 40 922 1341
esa.hamalainen@vita.fi

Vesa Kirjavainen

FM, sairaalamikrobiologi

osastopäällikkö, kliininen mikrobiologia

+358 40 922 4822
vesa.kirjavainen@vita.fi

Taru Meri

erikoistutkija

FT, mikrobiologi

+358 44 018 5731
taru.meri@vita.fi

Päivi Mähönen

FT, sairaalamikrobiologi

+358 45 7734 9028
paivi.mahonen@vita.fi

Riia Plihtari

Kemisti, FT, laatupäällikkö

+358 45 7734 9026
riia.plihtari@vita.fi

Heikki Hurme

Liiketoimintajohtaja

+358 40 809 4623
heikki.hurme@vita.fi

Timo Varjoniemi

Myyntipäällikkö

+358 40 922 0862
timo.varjoniemi@vita.fi

Mikko Päivinen

ICT-päällikkö

+358 40 1863955
mikko.paivinen@vita.fi

Jaakko Pakarinen

MMT, mikrobiologi, laatupäällikkö

+358 45 773 494 25
jaakko.pakarinen@vita.fi

Jenni Nurkkala

Vastaava asiakasneuvoja

+358 45 7734 9040
jenni.nurkkala@vita.fi

Mikko Helenius

Sairaalakemisti, FT

+358 40 922 5301
mikko.helenius@vita.fi

Antti Mähönen

Hallintojohtaja, VT

+358 45 7734 9012
antti.mahonen@vita.fi

Terhi Launiainen

Kemisti, FT

+358 40 922 4816
terhi.launiainen@vita.fi

Hanna Sipi

Kemisti, DI

+358 40 922 4812
hanna.sipi@vita.fi

Laboratoriokäsikirja

Lue lisää

Lähetteet

Lue lisää

Ohjeet

Lue lisää

Tarviketilaukset

Lue lisää

Vitan tarinat ja arvot

Lue lisää

Suomalainen laatu

Lue lisää

Kliininen laboratorio

Lue lisää

Elintarvikelaboratorio

Lue lisää

Hygienialaboratorio

Lue lisää

Sisäilmalaboratorio

Lue lisää

Vesilaboratorio

Lue lisää

Asbestilaboratorio

Lue lisää