Yhteystiedot

Vita Laboratoriot Oy

Laivakatu 5 F
00150 Helsinki
Puhelin (09) 2288 0410
Faksi (09) 278 4065
etunimi.sukunimi@vita.fi

Laboratorioiden yhteystietokortit

Kliininen laboratorio

Pyydä tarjous
Päivi Kahila
Myyntipäällikkö
Puhelin 045 7734 9019
paivi.kahila@vita.fi

Kemia-hematologia
Puh. 045 7734 9032

Mikrobiologia
Puh. 045 7734 9039

Patologia
Puh. 045 7734 9080

Elintarvike

Pyydä tarjous
Timo Varjoniemi
Myyntipäällikkö
Puhelin 040 922 0862
timo.varjoniemi@vita.fi

Elintarvikelaboratorio
Puh. 045 773 494 25

Hygienia

Pyydä tarjous
Timo Varjoniemi
Myyntipäällikkö
Puhelin 040 922 0862
timo.varjoniemi@vita.fi

Hygienialaboratorio
Puh. 040 922 0288

Sisäilma

Pyydä tarjous
Timo Varjoniemi
Myyntipäällikkö
Puhelin 040 922 0862
timo.varjoniemi@vita.fi

Sisäilmalaboratorio
Puh. 045 7734 9039

Vesi

Pyydä tarjous
Timo Varjoniemi
Myyntipäällikkö
Puhelin 040 922 0862
timo.varjoniemi@vita.fi

Vesilaboratorio
Puh. 045 773 494 25

Vesinäytteiden vastaanotto on avoinna ma-to klo 7.30-11 tai sopimuksen mukaan.

Asbesti

Pyydä tarjous
Timo Varjoniemi
Myyntipäällikkö
Puhelin 040 922 0862
timo.varjoniemi@vita.fi

Asbestilaboratorio
Puh. 040 922 1118

Yhteyshenkilöt


Jukka Hurme

Toimitusjohtaja, ylilääkäri

LL, erikoispätevyys päihdelääketiede

+358 45 7734 9011
jukka.hurme@vita.fi

Esa Hämäläinen

lääketieteellinen johtaja

LKT, dos., kliinisen kemian erikoislääkäri

+358 40 922 1341
esa.hamalainen@vita.fi

Taru Meri

erikoistutkija

FT, mikrobiologi

+358 44 108 5731
taru.meri@vita.fi

Päivi Mähönen

FT, sairaalamikrobiologi, laatupäällikkö

+358 40 809 4623
paivi.mahonen@vita.fi

Riia Plihtari

Kemisti, FT

+358 44 7734 9026
riia.plihtari@vita.fi

Airi Rakkolainen

FL, sairaalakemisti

+358 45 7734 9025
airi.rakkolainen@vita.fi

Sanna Taskinen

Kliinisestä tuotannosta vastaava kemisti

FL, sairaalakemisti

+358 45 7881 4662
sanna.taskinen@vita.fi

Timo Walle

Kliinisen mikrobiologian erikoislääkäri

+358 40 922 1450
timo.walle@vita.fi

Heikki Hurme

Liiketoimintajohtaja

+358 40 809 4623
heikki.hurme@vita.fi

Päivi Kahila

Myyntipäällikkö

+358 40 510 5653
paivi.kahila@vita.fi

Timo Varjoniemi

Myyntipäällikkö

+358 40 922 0862
timo.varjoniemi@vita.fi

Tuomas Halonen

ICT-päällikkö

+358 40 593 2431
tuomas.halonen@vita.fi

Jaakko Pakarinen

MMT, mikrobiologi

+358 45 773 494 25
jaakko.pakarinen@vita.fi

Jenni Nurkkala

Vastaava asiakasneuvoja

+358 45 7734 9040
jenni.nurkkala@vita.fi

Antti Mähönen

Hallintojohtaja, VT

+358 45 7734 9012
antti.mahonen@vita.fi

Riina Puttonen

Erikoistutkija, geologi

+358 40 922 1118
riina.puttonen@vita.fi

Laboratoriokäsikirja

Lue lisää

Lähetteet

Lue lisää

Ohjeet

Lue lisää

Tarviketilaukset

Lue lisää

Vitan tarinat ja arvot

Lue lisää

Suomalainen laatu

Lue lisää

Kliininen laboratorio

Lue lisää

Elintarvike

Lue lisää

Hygienia

Lue lisää

Sisäilma

Lue lisää

Asbesti

Lue lisää